Ekonomi

Büyükşehir atölyesi yüzde 68 tasarruf etti

Muğla Büyükşehir Belediyesi, ekonomik koşulların olumsuz etkilerini azaltmak için tasarruf çalışmalarını yaygınlaştırmaya devam ediyor. Kaynaklarını verimli kullanarak ek tasarruf tedbirleri alan Muğla Büyükşehir Belediyesi’nde marangoz atölyesi de benzin istasyonu, güneş ve çöpten elektrik, araç bakım ve onarım atölyeleri gibi işlere değerli katkı sağlıyor. Bu kapsamda marangozhanede tamiri ve üretimi yapılan malzemelerde piyasa fiyatına göre yüzde 68 oranında tasarruf sağlandı.

Ürünler düşük maliyetle üretilir

Büyükşehir Belediyesi’nin 2014 yılında kurduğu marangoz atölyesinde eserler düşük maliyetlerle üretilirken, piyasaya göre çok düşük fiyatlara üretim yapılıyor. Marangozhanede büro mobilyaları, piknik masaları, banklar, kamelyalar, oturma grupları, Atatürk köşeleri gibi ahşap eserler üretilmektedir. Üretilen malzemeler ihtiyaç duyulan noktalara yerleştirilirken, üretimin ilk aşamasından montajına kadar olan süreç belediye işçisi tarafından yürütülüyor.

Büyükşehir kendi mobilyasını üretiyor

Büyükşehir Belediyesi’ne ait marangozhanede, belediyeye bağlı binalarda eski dolap, mobilya, mutfak dolabı, giyinme kabini gibi ahşap yerler yenileniyor. Ayrıca yeni belediye binalarının iç doğramalarını da dışarıdan hizmet almadan kendileri yapıyor. Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaçlarını dışarıdan hizmet almadan ve ekstra bütçe ayırmadan karşılayabiliyor.

Atatürk büstleri okullar ve meydanlar için üretiliyor.

Marangozhanenin en değerli üretimlerinden biri de Atatürk Büstü ve Atatürk Köşesi üretimidir. Bugüne kadar okullarda 79 adet yeni Atatürk Büstü yapılırken, 36 adet Atatürk Büstünün bakım ve onarımı yapılmıştır. Ayrıca çeşitli okullarda 54 adet Atatürk Köşesi kuruldu. Okulların yanı sıra marangozhanede mahalle meydanlarına 69 adet Atatürk büstü yapılırken, mevcut 22 adet Atatürk büstünün onarım ve bakımı yapıldı. – MUĞLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu