Haber

Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçim stratejisi Kandil’in planlarıyla ilerliyor

ensonhaber.com

PKK’nın siyasi kolu HDP, Cumhurbaşkanlığı seçiminde Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na desteğini açıkladı.

Aday çıkarmayan HDP’ye talimatın Kandil’den geldiği açıklamalarla ortaya çıktı.

Üst düzey teröristlerin seçim beyannamelerinde bahar ve Alevilik sloganlarına vurgu yapması dikkat çekti.

Alevilik vurgusu

PKK liderlerinden Cemil Bayık, Kılıçdaroğlu’nun yıllardır girdiği seçimlerin hiçbirinde başvurmadığı kimlik ayrımı ve Alevilik söyleminin gerekçesini şöyle özetledi:

AK Parti ve MHP’nin artık topluma, kadınlara, Kürtlere, Alevilere, işçilere ve halklara verecek hiçbir şeyi kalmamıştır; bitti. Bizim görevimiz onları devirmek. Herkesin beklentilerini karşılamak için. Bu temelde Emek ve Özgürlük İttifakı’na, HDP’ye, Kürt halkına, Alevilere, kadınlara, gençlere, emekçilere, Türkiye’de faşizme karşı olan tüm halklara ve herkese çağrım bu tarihi fırsatı en iyi şekilde değerlendirmeleridir.

CHP’nin seçim sloganı “Sana söz veriyorum bahar gelecek”Sloganı bir başka örgütün elebaşı Çiğdem Doğu’nun mesajlarında görüldü.

“Bahara Uyanalım”

Taraftarlarını Kılıçdaroğlu’na oy vermeye davet eden terörist Doğu, şu ifadeleri kullandı:

15 Mayıs’a uyandığımızda, Erdoğan’ın lider olmadığı, halkların, Alevilerin, gençlerin ve kadınların iradesinin Meclis’te en yüksek temsili bulduğu bir sabaha, umuda ve bahara uyanalım. Halkımızın, kadınlarımızın, gençlerimizin hapsedildiği bu kirli talihi bozalım, kendi kaderimizi özgürce, adaletle, neşeyle, aşkla yazalım.

haber-bolvadin.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu