Haber

KO-MEK kadın girişimcileri desteklemeye devam ediyor

KO-MEK Sepeti, Kocaeli’ndeki kadın kooperatiflerine Ormanya’da satış fırsatı sundu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Mesleki ve Sanatsal Eğitim Kursları, KO-MEK Sepeti ile kadın girişimcileri desteklemeye devam ediyor. Kadınların el emeği göz nuru eserlerini satma imkanı sağlayan KO-MEK, konut ekonomisine sağladığı katkı ile de büyük beğeni topluyor.

ORMAN İÇİNDE STAND AÇTILAR

KO-MEK, Büyükşehir Belediyesi için Ormanya’nın kapılarını kadın kooperatiflerine ve KO-MEK Sepeti kursiyerlerine açtı. Ormanya’da stant açan kadın girişimciler eserlerini satarak konut ekonomisine katkıda bulundu.

KADIN İŞLETMELERİ İÇİN EN UYGUN ADRES

Sabahın erken saatlerinde Ormanya’ya gelen kadın kooperatifi üyeleri çalışmalarını sergileyecekleri stantlara yerleşti. Büyükşehir Belediyesi özellikle kadın kooperatifleri ve KO-MEK Sepeti kursiyerlerinin satışı için Ormanya’yı işaret etti. Bilindiği gibi Ormanya, özellikle hafta sonları vatandaşlar tarafından yoğun bir şekilde ziyaret ediliyor. Bu yoğunluğun satışlara katkı sağlayacağını düşünen yetkililer Ormanya’da kadın kooperatiflerini ağırlayarak tabanını daha da güçlendirdi.

EL İŞLERİ İLGİ GÖRDÜ

Ormanya’yı ziyaret eden çok sayıda vatandaş ise el sanatlarını inceleyerek alışveriş yaptı. Alışverişlerde en çok ilgiyi el işleri ve bez bebek oyuncakları çekti. Ayrıca geri dönüşüm ürünleri de kadın müşteriler tarafından ilgiyle karşılandı.

KADIN GİRİŞİMCİLERDEN BÜYÜKŞEHİR’E TEŞEKKÜR

Ormanya’da eserlerini satma fırsatı bulan KO-MEK Sepeti kursiyerleri ve kadın kooperatifi üyeleri satıştan çok memnun kaldı. Kadın girişimciler, “KO-MEK her zaman yanımızda, ürünlerimizi satalım diye her şeyi düşünüyorlar. Daha önce AVM’lerde yine KO-MEK üzerinden satış yapıyorduk. Herkesin uğrak yeri olan Ormanya’da stant açma imkanı sağladılar. Müşterilerimizin yoğunluğundan ve satışlarımızdan son derece memnunuz. KO-MEK Sepet’i hayata geçiren, kadın emeğine ve alın terine büyük önem veren Başkanımız Tahir Büyükakın’dan Allah razı olsun.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-otlukbeli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu