Haber

Kulis: Erdoğan özel ekip kurdurdu, CHP ile 11 il için çalışmaya başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlerde CHP yönetimindeki 11 büyükşehiri almak için çalışmalara başladığı, İstanbul ve Ankara’yı almak amacıyla özel bir grup kurduğu ileri sürüldü. özellikle.

Gazeteci Nuray Babacan, “CHP kendi içinde tartışsın… Erdoğan’ın CHP planını” başlıklı yazısında, “Erdoğan’ın kurduğu özel heyet, 14 Mayıs ve 28 Mayıs’ta sandıkta bu illerin sonuçlarını değerlendirecek. “Daha önce AKP’ye oy verdiği sanılan ancak partiden ayrılan veya son seçimlerde sandığa gelmeyenlerle temasa geçilecek. Erdoğan özellikle İstanbul’a takıntılı. İstanbul’un bazı ilçelerinde son seçimlerde yaşanan oy kayıplarının nedenleri araştırılıyor. Ayrıntılı bir rapor Cumhurbaşkanı’na sunulacak” dedi.

AK Parti’de önceliğin yerel seçimler olduğunu ifade eden Nuray Babacan, “Ancak bunun için önce genel seçimlerdeki vaatler için gerekli kaynağı oluşturmak, ardından vaatleri finanse edecek yeni kaynaklar bulmak gerekecektir. ‘Asgari ücret düzenlemesi, bayram ikramiyesi, kamu çalışanlarına zam, emekli maaşları.’ Zam, öğrencilere eğitim ödeneği’ derken ekonomik dengeleri oluşturmaktan sorumlu bakan Mehmet Şimşek’i zor günler bekliyor. (KAYNAK) )

emirgazi-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu