Teknoloji

Samsung orijinal olmak istiyor: kendi işlemcilerini üretecek!

Samsung, işlemci dünyasındaki diğer şirketlere bağımlılığını azaltmanın yeni yollarını arıyor. Kore Pulsenews haber sitesinde yer alan bilgiye göre Samsung, kendi işlemcilerini sadece bilgisayarlar için değil telefonlar için de üretecek. Üretilecek yongaların Galaxy Book Windows dizüstü bilgisayarların gelecekteki sürümlerinde yer alabileceğini iddia ediyor.

GELİŞMİŞ BİR GRUP KURULDU

Koreli web sitesi Pulsenews, “birden fazla” anonim kaynak aracılığıyla Samsung’un CPU çekirdeklerini geliştirmeye adanmış yeni bir dahili ekip oluşturduğunu iddia ederek tartışmalarına devam ediyor. Ekibin eski bir AMD CPU geliştiricisi tarafından yönetildiği bildiriliyor, ancak herhangi bir isim açıklanmadı. Haberin devamında:

INTEL’E BAĞLILIK AZALACAK

Raporda ayrıca şirket içinde geliştirilen CPU çekirdeğinin 2027 yılına kadar hazır olabileceği belirtiliyor. Bu rapor, Samsung’un akıllı telefonları kadar bilgisayarları için de CPU çekirdeği üretebileceğini gösteriyor. Haber doğruysa bu kesinlikle Galaxy Book serisi için büyük bir değişiklik olacak.

Günümüzde üretilen Samsung bilgisayarlara baktığımızda Intel işlemcilerin yer aldığını görüyoruz. Samsung kendi işlemcilerini üretmeye başladığında bu durumun tamamen değişeceği düşünülüyor.

EXYNOX İŞLEMCİLERDEN FARKLI OLACAK

Samsung, yıllardır telefonları için Exynox yongaları üretiyor, ancak bu çipler ARM’nin tasarımlarına dayanıyordu.Tanıtacağı çiplerde tam bir “Samsung” işçiliğine sahip olmak isteyen şirket, benzersiz bir işlemciye sahip olmak istiyor.

KAYNAK: HABER7

haber-ciftlikkoy.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu