Haber

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Engelli Bireylere Yardım Etti

Başkan Beyazgül’ün liderliğinde, topluma değer katan ve dezavantajlı vatandaşları önceleyen hizmetler götürmeye devam eden Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, IBC International Blue ile birlikte “Engelleri Sevgiyle Aşarız” sloganıyla 27 engelli bireyin hayatına dokundu. Crescent İnsani Yardım ve Kalkınma Vakfı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, çeşitli yardım kuruluşları ile ulusal ve uluslararası işbirliğini sürdürmekte ve yardımların vatandaşlara ulaşmasını sağlamaktadır. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve IBC Uluslararası Mavi Hilal İnsani Yardım ve Geliştirme Vakfı işbirliğiyle 27 engelli bireye elektrikli ve manuel tekerlekli sandalye dağıtıldı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Afet İşleri ve Göç Hizmetleri Daire Başkanlığı koordinasyonunda, IBC Uluslararası Mavi Hilal İnsani Yardım ve Geliştirme Vakfı ile yapılan iş birliği çerçevesinde gerek deprem gerekse sel baskınlarında çok sayıda vatandaşın ihtiyacı karşılandı.

Belediye Başkanı Beyazgül’ün öncülüğünde topluma değer katan ve dezavantajlı vatandaşları ön planda tutan hizmetlerine devam eden Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, “Engelleri Sevgiyle Aşarız” sloganıyla 27 engelli bireyin hayatına dokundu. IBC Uluslararası Mavi Hilal İnsani Yardım ve Kalkınma Vakfı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Manisiz Yaşam Merkezi’nde düzenlenen elektrikli ve manuel tekerlekli sandalye dağıtım töreninde 27 adet tekerlekli sandalye dağıtıldı. Engellilerin hayatlarına büyük kolaylıklar sağlayacak olan bu proje ile dezavantajlar aşılmıştır.

“Bu proje engelli bireylerimize kolaylık sağladı”

Şanlıurfa’da çok önemli proje ve hizmetleri hayata geçirdiklerinin altını çizen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, “Uluslararası Mavi Hilal İnsani Yardım ve Geliştirme Vakfımız bugün burada. Yine vatandaşlarımıza yardım eli uzattılar. burada tüm istekli arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.Her bir engelli arkadaşımızı engelli araçlarını getirerek zahmetten kurtardılar.Memnun kaldılar.Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olarak farklı alanlarda da işbirliklerimiz var.Kart yardımında da değerli aralıklar kat ettik. Dezavantajlı ailelere.Güzel bir yol katettik.Güleryüzlü ve dinamik bir ekipten oluşan bu ekip, bu vakıfta çalışan arkadaşlarımız hiçbir karşılık beklemeden dezavantajlı insanlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için koşturuyorlar. Şanlıurfa’da olmaktan çok memnun olduğumu söylemek isterim.” – ŞANLIURFA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu