Teknoloji

The Witcher Remake, Açık Dünya Olacak

The Witcher üçlemesi ve Cyberpunk oyununun imalcisi CD Projekt RED geçtiğimiz aylarda 5 yeni Witcher oyununu oyuncularla buluşturacaklarını açıklamıştı. Daha sonra ise stüdyo, Witcher kozmosunun birinci oyunu olan The Witcher’ın Polonya merkezli kardeş stüdyoları “Fool’s Theory” tarafından yeniden yapılacağını açıklamıştı.

Bugün ise CD Projekt RED yetkilileri yaptıkları açıklamada bu yine imal hakkında birtakım açıklanmalarda bulundu. Verilen bilgilere nazaran oyun, birinci oyundan epeyce farklı olacak.

Witcher cihanını yine keşfedeceksiniz

CD Projekt RED’in bugün yaptığı yatırımcı toplantısındaki bilgilere nazaran The Witcher Remake, yepyeni oyundan hayli farklı olacak. Hatırlarsanız 2007 üretimi oyunun grafikleri bir yana, oynanış mekanikleri de oldukça sığ ve keyifsizdi. Bunun farkında olan CDPR yetkilileri, oyunun “görevden göreve koştuğunuz” yapısı yerine açık dünya olacağını ve Witcher 3’tekine emsal bir dövüş mekaniği ile donatılacağını belirtti.

Daha evvel Baldur’s Gate 3 ve Divinity Original Sin üzere sevilen oyunlarda çalışmış Fool’s Theory, bilhassa öykü bazlı açık dünya oyunları konusunda tecrübeli bir takım. Alışılmış ki The Witcher üçlemesinde çalışmış tecrübeli CDPR çalışanlarının da katkılarıyla bugüne kadar gördüğümüz en büyük açık dünya oyunlarından birisini görebileceğimiz söyleniyor. Ayrıyeten oyunda değişmeyecek tek şeyin yepyeni oyunun kıssası olacağı da açıklandı.

CDPR’ın yaptığı açıklamada The Witcher Remake hakkında “Witcher 3 yanında orijinal oyun gibi kalacak” sözleri, oyun hakkındaki beklentileri arşa çıkartıyor. Fakat şirketin Cyberpunk 2077 fiyaskosundan çabucak evvel emsal açıklamalar yapması da oyuncuların hevesini büyük ölçüde kırıyor.

Toplantıda The Witcher Remake’in çıkış tarihi hakkındaysa hiçbir bilgi paylaşılmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu